Sağlık
Giriş Tarihi : 05-10-2021 18:36   Güncelleme : 05-10-2021 18:36

YENİ AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti

YENİ AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. 

Törene, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof . Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi de katıldı.

KESİNTİSİZ EĞİTİM VURGUSU 

Açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl gerçekleşecek eğitim hakkında bilgilendirme yaptı. Erdoğan, “Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitelerimizde eğitim öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlıyız.” dedi. 

YENİ KURULAN ÜNİVERSİTELERİN BAŞARILARINDAN BAHSEDİLDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kurulan üniversiteler hakkında da konuşarak şunu söyledi: “Yeni üniversitelerimizden bazılarının şimdiden sergiledikleri başarıları yakından takip ediyoruz.” 

”DOKTORA MEZUNU SAYISINI ARTIRMAMIZ GEREKİYOR” 

Erdoğan doktora eğitiminin önemini vurgulayarak, “Doktoralı insan kaynağımız halen hedeflerimizin çok gerisinde. Doktora mezunu sayısını artırmamız gerekiyor. Artık gençlerimizin tekrar tekrar üniversite sınavına girmelerini gerektirmeyecek bir sistem kurmalıyız.” diye konuştu. 

Tören sonunda KSBÜ ve DPÜ heyeti birlikte fotoğraf çekildi.