Eğitim
Giriş Tarihi : 09-12-2021 22:11   Güncelleme : 09-12-2021 22:11

Tavşanlı MYO’nun Projesine TÜBİTAK’tan Büyük Destek

Tavşanlı MYO’nun Projesine TÜBİTAK’tan Büyük Destek

Tavşanlı MYO’nun Projesine TÜBİTAK’tan Büyük Destek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulunun yürütücülüğünü üstlendiği Kablosuz Fark Eğim Ölçer Sistemi Tasarımı ve Üretimi başlıklı proje, TÜBİTAK Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Tavşanlı Meslek Yüksekokulumuzun projesi TÜBİTAK’tan destek kazandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Araştırma Destek Grubu Başkanlığı (TÜBİTAK ARDEB) tarafından 1005- Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen ve meslek yüksekokulumuzun yürütücülüğünde gerçekleştirilecek Kablosuz Fark Eğim Ölçer Sistemi Tasarımı ve Üretimi başlıklı proje kapsamında, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında eklem hareket açıklıklarını ölçmede ve tanı amacıyla kullanılabilecek Kablosuz Fark Eğim Ölçer Cihazı tasarlanacak ve prototipi üretilecek. Projede elde edilecek ürünün ithal ikamesi olması ve bu alandaki ürünlerin dış alımının azaltılması hedefleniyor.

Tavşanlı Meslek Yüksekokulumuzdan yapılan açıklama göre, öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Eren Gül’ün yürütücüsü olacağı projede, DPÜ akademisyenleri Öğr. Gör. Deniz Kaptan, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Çelik, Öğr. Gör. Ahmet Uslu, Öğr. Gör. Bahadır Çokçetin ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademisyeni Öğr. Gör. Okan Üzer araştırmacı olarak yer alacak. Ayrıca öğrencimiz Semih Demirel de projenin yüksek lisans bursiyeri olarak görev üstlenecek. Açıklamada ayrıca, projede üniversiteler arasında iş birliği yapılarak elektronik, bilgisayar, yazılım, haritacılık, biyomedikal ile fizik tedavi ve rehabilitasyon alanlarının bir arada yer aldığı çok disiplinli bir ekip çalışması gerçekleştirileceği belirtildi.

PROJE EKİBİNDEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, proje ekibiyle bir araya gelerek proje ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Prof. Dr. Kâzım Uysal’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, proje ekibine ise Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. İsmet Çelik eşlik etti.

Görüşmede projenin ayrıntılarının aktarıldığı Rektörümüz Prof. Dr. Uysal, proje ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek akademisyenlere tebriklerini sundu ve proje kapsamında gerekli desteğin DPÜ tarafından sağlanacağını belirtti.