Sağlık
Giriş Tarihi : 24-09-2021 07:16   Güncelleme : 24-09-2021 07:16

SİMAV SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUNDA EĞİTİM BAŞLADI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Simav Sağlık Hizmetleri MYO’da yüz yüze eğitim başladı

SİMAV SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUNDA EĞİTİM BAŞLADI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Simav Sağlık Hizmetleri MYO’da yüz yüze eğitim başladı. Açılış dersi dolayısıyla gerçekleşen programa, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu da katılım sağladı. 

Açılışı konuşmasını Simav SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener yaptı. Şener, öğrencilerle tekrar bir araya gelmenin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “Güzel ilçemiz Simav’a hoş geldiniz. Şanslı bir meslek yüksekokulu burası. Rektör Hocamızın desteğiyle ciddi programlar aktif hale geldi. Bu programlar gelecekte ihtiyaç duyulan mesleki eğitimleri kapsıyor. Hocalarınızla birlikte yakın bir çalışma içerisinde olacaksınız. Yeni eğitim- öğretim yılımız başarılı ve huzurlu olsun.” dedi. 

“SAĞLIK EĞİTİMİNDE EN ÖNEMLİ KISIM UYGULAMADIR”

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ise gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi: “Yeni eğitim- öğretim döneminin başındayız. Hepiniz hoş geldiniz. Burada hayatı öğreneceksiniz. Doyasıya bir öğrenci yaşamı yaşamak için destek vereceğiz. Hocalarınız alanlarında yetkin, başarılı ve en önemlisi heyecanlı. Yüz yüze eğitimin önemli bir avantajı var. Online veremeyeceğimiz eğitimi, yüz yüze vermemiz gerekiyor. Tüm üniversitemiz için pandemi kuralları dikkatle takip edilmektedir. Lütfen aşılarınızı tamamen yaptırmış olunuz, yoksa PCR testi almamız gerekiyor. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte huzur içinde bunun üstesinden geleceğiz. Uygulama, sağlık eğitiminde en önemli kısımdır. Simav’ın bununla ilgili önemli altyapısı var. Bizim için her bölüm çok önemli. Mezun olduktan sonra bizleri temsil edeceksiniz. Her zaman yanınızdayız. Yeni eğitim- öğretim yılımız hayırlı olsun.” 

Açılış programına Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Genel Sekreter Kutlu Önal, Simav SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler katıldı.