Sağlık
Giriş Tarihi : 21-09-2021 22:23   Güncelleme : 21-09-2021 22:23

SBF’DE EĞİTİM BAŞLADI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinde (SBF) yüz yüze eğitim başladı

SBF’DE EĞİTİM BAŞLADI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinde (SBF) yüz yüze eğitim başladı. Eğitim başlangıcı dolayısıyla program düzenlendi.

SBF bahçesinde gerçekleşen programın açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Duygu Perçin Renders yaptı. Perçin Renders, pandemi dönemi dolayısıyla öğrencileri özlediklerini vurgulayarak, “Bu yılki açılışımızda mutluluğumuz çok daha büyük çünkü bu akademik açılış aslında normale dönüşümüzü simgeliyor. Bu, çevrim içi derslerle geçen 1,5 yıllık Covid döneminden sonra hem öğretim elemanlarımızın hem de öğrencilerimizin inanılmaz bir heyecan ve özlemle beklediği bir ‘normal’.” dedi.

“EĞİTİM YOLUNDA SİZLERE EŞLİK ETMEK BÜYÜK BİR ONURDUR”

Prof. Dr. Perçin Renders konuşmasına şöyle devam etti: “Güzel bir ülkede yaşıyoruz. Herkese eğitim fırsatı verilen bir toplumun parçasıyız. Bu fırsatın her ülkede olmadığını lütfen aklınızdan çıkarmayın. Bu fırsatı iki elinizle sıkıca tutun. Bu ülkeye bu topluma hak ettiği hizmeti sunabilmek için var gücünüzle çalışın. Bu yolda size eşlik etmek hem benim hem de tüm akademik ve idari kadromuz için büyük bir onurdur. Hepinize pandemiden ve infodemiden uzak, sağlıklı, mutlu, başarılı bir eğitim-öğretim yılı  diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

REKTÖR KAVUNCU YENİ BİNA MÜJDESİ VERDİ

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, öğrencilere selamla konuşması yaparak, “Hepinizi çok özledik. Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim ile devam ettik. Şimdi tekrar yüz yüze eğitim için bir araya geldik. Çok mutluyuz. Aramıza yeni katılan öğrenciler oldu. Üniversite unutulan bir dönem olmayacak. Güzel ve verimli zaman geçireceksiniz. Mesleki bilgiye ilave olarak birçok farklı alandan kazanımlarınız olacak. Hocalarınıza kolay ulaşabileceğiniz bir üniversite burası. Beraber projeler üreteceksiniz. Bu arada müjde paylaşmak istiyorum. Seneye Germiyan Kampüsünde Merkez Derslik binasının inşasına başlıyoruz. Kazmayı vuruyoruz. Tekrar hepiniz hoş geldiniz. Yeni eğitim- öğretim yılı hayırlı olsun. Hepinize başarılı, mutluluk dolu üniversite yaşamı diliyorum.” diye konuşma yaptı.

Programa Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın, Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler katıldı.