Eğitim
Giriş Tarihi : 24-08-2021 23:22   Güncelleme : 24-08-2021 23:22

Rektörümüz Kütahya BİLSEM’in YAZ-EK Proje Toplantısına Katıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof

Rektörümüz Kütahya BİLSEM’in YAZ-EK Proje Toplantısına Katıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, üniversitemizin de paydaşı olduğu ‘YAZ-EK: Yapay Zekâyı Eğitimde Kullanma’ başlıklı projesi için Kütahya Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti.

Rektörümüz, YAZ-EK: Yapay Zekâyı Eğitimde Kullanma projesinin toplantısına katıldı.

Kütahya Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kütahya Bilim ve Sanat Merkezinin (Kütahya BİLSEM) TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya İl Özel İdaresi ve Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün de paydaş olarak katıldığı proje kapsamında 5 gün boyunca verilecek eğitimlerde Kütahya’da görev yapan 24 öğretmenin yapay zekâ ve veri madenciliği üzerine deneyim kazanması, yapay zekâ ve veri madenciliğinin yazılım ve donanımlarına hâkim olması ve teknolojik pedagojik alan bilgisi yeterliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Projeye ilişkin olarak Kütahya BİLSEM’de düzenlenen toplantıya katılan Rektörümüze Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İrfan Terzi de eşlik etti. Burada Kütahya İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından karşılanan Üniversite heyetimiz ilk olarak Kütahya BİLSEM’de yürütülen etkinliklerle ilgili bilgiler aldı.

Burada katılımcılara hitap eden Prof. Dr. Uysal, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin YAZ-EK projesine destek vermekten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu bildirerek Üniversitemizin eğitimde yeni teknolojilerin kullanılmasını savunan ve eğitim programını bu yönde güncelleyen kurumlardan biri olduğunu dile getirdi.

Törende ayrıca proje yürütücüsü Dr. Kemal Karabuçak da katılımcıları proje ayrıntıları konusunda bilgilendirdi.