Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 02:03   Güncelleme : 06-01-2022 02:03

Rektörümüz AD Scientific Index’te Yer Alan Akademisyenlerimizle Buluştu

Rektörümüz AD Scientific Index’te Yer Alan Akademisyenlerimizle Buluştu

Rektörümüz AD Scientific Index’te Yer Alan Akademisyenlerimizle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, AD Scientific Index’in, Google Akademik’te yer alan açık profiller üzerindeki verilere dayanarak en çok atıf alan akademisyenleri sıraladığı Türkiye’nin En İyi Bilim İnsanları Listesi’nde yer alan akademisyenlerimizle bir toplantı düzenledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, AD Scientific Index’in Türkiye’nin En İyi Bilim İnsanları Listesi’nde yer alan akademisyenlerimizle bir araya geldi.

Çevrim içi ortamda düzenlenen toplantıya Rektörümüzün yanı sıra Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, dekanlarımız, müdürlerimiz ve AD Scientific Index’in Türkiye’nin En İyi Bilim İnsanları Listesi’nde yer alan akademisyenlerimiz katıldı.

Toplantıda AD Scientific Index’in hazırladığı listenin ayrıntıları ele alınarak Üniversitemizin genel durumu ve yeni dönemdeki stratejileri ele alındı.

PROF. DR. UYSAL: LİSTEDE YER ALAN AKADEMİSYENLERİMİZİ KUTLUYORUM

Açıklanan sıralama ile ilgili görüşlerini bildiren ve açıklanan geniş listede de yer alan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin değerli bilim insanlarının böyle bir listede yer almasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

Akademisyenlerimizin bu gibi dizinlerde yer alması bizleri mutlu ediyor ve gururlandırıyor.

Listede yer alan tüm arkadaşlarımı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

PROF. DR. GÖÇMEZ: AKADEMİSYENLERİMİZİN VERİLERİNİ GÜNCEL TUTMASI ÇOK ÖNEMLİ

Açıklanan liste hakkında görüş bildiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ise AD Scientific Index’in hazırladığı listenin ayrıntılarına değinerek şunları söyledi:

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin yayımlanan geniş listede 46 akademisyeni bulunuyor. Bu listeye girecek daha fazla akademisyenimiz olduğunu da biliyoruz. Çalışmanın künyesine bakıldığında yalnızca Google Akademik’teki açık profillerin temel alındığını görüyoruz. Tüm akademik personellerimizin ulusal ve uluslararası ölçekli akademik veri profillerini her zaman güncel tutmalarının önemini bu vesileyle hatırlatmak istiyorum. Listede yer alan tüm akademisyenlerimizi tek tek kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Yeni dönemde farklı kuruluşlarca yayımlanacak listelerde daha çok akademisyenimizin yer almasını umuyorum.

11 AKADEMİSYENİMİZ İLK 10.000’DE

Uluslararası sıralama kuruluşu AD Scientific Index’in Google Akademik’teki açık profilleri temel alarak hazırladığı ve en çok atıf alan akademisyenlerin sıralandığı liste 212 ülke ve 14.110 üniversitedeki 712.000 akademisyenden oluştu.  Kurumun, Türkiye’de yer alan üniversite ve kurumlardaki en çok atıf alan ve en yüksek H ve i10 dizinlerine sahip ilk 10.000 akademisyeni gösteren listesinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden 11 akademisyen ve 1 öğrencimiz yer aldı.

Yapılan değerlendirmeye göre, ilk 10.000 kişilik listede yer alan akademisyenlerimiz ve görev yaptıkları birimler şu şekilde sıralandı:

AD Scientific Index listesinin tamamına erişmek için tıklayınız.

TAM LİSTEDE DPÜ’DEN 46 İSİM YER ALDI

Yayımlanan listeyle beraber AD Scientific Index’in 2022 Dünya Üniversiteleri ve Bilim İnsanları Sıralaması’nın tam listesi de kamuoyuyla paylaşıldı.