Kütahya Haber
HV
05 ARALIK Pazartesi 03:56

Neziha Çelik’ten DPÜ’ye Kitap Bağışı

Neziha

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 17:44   Güncelleme : 18-10-2022 17:44
Neziha Çelik’ten DPÜ’ye Kitap Bağışı

Neziha Çelik sahibi olduğu kitapları Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesine bağışlaması dolayısıyla üniversitemizde tören düzenlendi.

Rehber Öğretmen Neziha Çelik, Üniversitemize kitap bağışladı.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesinde yapılan bağış dolayısıyla düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Murat Zengin, akademik ve idari personellerimiz ile birlikte çok sayıda öğrencilerimiz katıldı.

NEZİHA ÇELİK’TEN TEŞEKKÜR

Törende bir konuşma yapan Neziha Çelik düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Kitap gerçekten çok önemli, teknoloji ne kadar çok ilerlese de doğru bilgiye ulaşmak amacıyla kitaba çok ihtiyacımız var. İnşallah kitaplarımız gençlerimize faydalı olur. Hayırlı uğurlu olsun.

Çelik’in ardından konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal şunları söyledi:

Değerli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, çok anlamlı bir etkinlikte beraberiz. Bu zengin kütüphaneyi bize bağışlayan Neziha Çelik hanımefendiye çok teşekkür etmek istiyorum. Kitap bağışlarıyla kütüphanemiz daha zengin hale geliyor. Kitap bağışlamak kolay bir iş değildir, aynı zamanda bütün bir hayatı ve ömrü bağışlamaktır. DPÜ Kütüphanesi, ülkemizde, hatta dünyada adı bilinir bir kütüphane olacak. Bağışlanan bu kitaplar, tüm dünyadan görünür olacaktır. Neziha hanım kütüphanemize kitap bağışlayan ilk kadın. Bu bağışın örnek olmasını temenni ediyorum.

KÜTÜPHANEMİZE BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN HERKESE KAPIMIZ AÇIKTIR

Kütahyalı, hayırsever, okumayı seven, belli bir süre sonra bu gençler istifade etsinler düşüncesiyle kütüphanemize bağış yapmak isteyen herkese kapımız açıktır. Kütüphanelerde kitap bağışı yapmış olan kişilerin isimlerinin yaşıyor olması hiçbir şekilde maddi ölçüyle kıyaslanamaz. DPÜ Kütüphanesini asıl zengin yapan budur. 

Etkinlik, Rektör Uysal tarafından, Neziha Çelik’e teşekkür belgesi sunulmasının ardından sona erdi.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi