Sağlık
Giriş Tarihi : 10-12-2021 18:36   Güncelleme : 10-12-2021 18:36

MÜFİT CAN KSBÜ’DE KARİYER PLANLAMASI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

MÜFİT CAN KSBÜ'DE KARİYER PLANLAMASI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

MÜFİT CAN KSBÜ’DE KARİYER PLANLAMASI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

Ünlü Yönetmen Müfit Can Saçıntı, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) söyleşi gerçekleştirdi.

KSBÜ Hekim Sinan Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreter Kutlu Önal, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler katıldı.

Yönetmenlik dışında oyunculuk ve senaristlik de yapan Müfit Can Saçıntı sözüne, “Heyecanlıyım çünkü Sağlık Bilimleri Üniversitesine en yüksek puanlarla yerleşmiş insanlarsınız. Çok da ulvi bir mesleğiniz var. Hele son zamanlarda kahramanlarımızsınız. Sağlık çalışanlarının pandemi dönemi yaptıkları unutulmaz.” diye başladı.

Kariyer planlaması ağırlıklı gerçekleşen söyleşide Saçıntı, hayallerden vazgeçmemek gerektiğini vurgulayarak, kendinden şu örneği verdi: “Oyuncu olmak istiyordum ama pelteğim olmaz dediler. Hayal kırıklığı oluşturdu. Biz de iletişim fakültesine yöneldik. 30 sene sonra sen pelteksin denilen çocuk oyuncu oldu. Şunu söylemek istiyorum arkadaşlar. Hepimizin hayalleri var. Sizden ricam hayallerinizden vazgeçmeyin. Hele günümüzün dünyasında yarının neler getireceği belli değil.”

Yönetmen Saçıntı ayrıca Mandıra Filozofu filmi, anılarından, televizyon geçmişi vb. konular hakkında da bahsetti.

Etkinliğin sonunda Rektör Kavuncu, “Sizi üniversitemizde görmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Çok önemli şeyler anlattınız. Teşekkür ederiz.” diyerek, Müfit Can Saçıntı tarafından KSBÜ hatırası olarak toplu çekim yapıldı.

Söyleşiye sponsor olan BC AJANS ‘a teşekkür edildi.