Eğitim
Giriş Tarihi : 15-02-2022 17:53   Güncelleme : 15-02-2022 17:53

Mitsubishi Elektrik’ten DPÜ’ye Ziyaret

Mitsubishi Elektrik’ten DPÜ’ye Ziyaret

Mitsubishi Elektrik’ten DPÜ’ye Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, üniversite – sanayi iş birliği projeleri kapsamında Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş. temsilcilerini ağırladı.

Üniversite yönetimimiz üniversite – sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında Mitsubishi Electric ve NG Makine firmalarının temsilcilerini ağırladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen üniversite – sanayi iş birliği konulu toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, üniversitemize konuk olan Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel, BZ Dinamik Firmasından Serhat Osma, Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Güney Marmara Bölge Satış Mühendisi  Ali Talha Gülçen, NG Makine Fabrika Müdürü Serhat Aydın ile konuklarımıza eşlik eden Mühendislik Fakültemizin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Yılmaz Aslan’la bir araya geldiler.

“ÜNİVERSİTELERİN ETKİNLİKLERİNE KATILMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

DPÜ’nün bir parçası olduğu üniversite – sanayi iş birliği projeleri kapsamında hayata geçirilenlerin yanı sıra çalışmaları devam eden projelerin konuklarımızla paylaşıldığı görüşmede şu anda ön çalışmaları devam eden ve yakında başlanacak projeler de katılımcılarla paylaşıldı.

e-F@ctory ile Mitsubishi Elektrik, yönetimden üretim katına kadar tüm fabrika katmanlarını optimize etmek için ileri teknolojileri kullanarak üreticilerin küresel rekabette öne çıkmasına imkan tanıyor.

Tescilli yapay zekâ (AI) teknolojisi Maisart ile şirketlerin yapay zekâdan yüksek fayda sağlamaları için çalışan Mitsubishi Electric; robotlar, gömülü bilgisayar sistemleri ve akıllı PLC’ler başta olmak üzere tüm yeni nesil otomasyon çözümleriyle üretimde maliyetleri minimuma indirirken verimliliği maksimuma çıkarıyor. Türk sanayisinin Dördüncü Sanayi Devrimi’ne oldukça açık olduğunu görebiliyoruz. Biz de yeni endüstri evresinin iddialı oyuncusu olarak geleceğin otomasyon teknolojileri yöneticisi olacak gençlerin eğitimine destek olmak için çalışıyoruz. Üniversitelerde fabrika otomasyon ürünleri olduğu eğitim merkezleri kurulmasına katkı sağlamanın yanı sıra Türkiye genelinde üniversite etkinliklerine katılıyor ve öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Genç mühendis adaylarının çağın gelişen teknolojilerine uyum sağlayarak iş dünyasında tercih edilebilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞ BİRLİĞİNDE ÖRNEK BİR BİRLİKTELİK ADIMI

Toplantının taraflar için çok verimli geçtiğini ifade eden Prof.

Kâzım Uysal ise, düşüncelerini “Mitsubishi Elektrik ve NG Makine’nin değerli temsilcilerini üniversitemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Kendileri üniversite – sanayi iş birliği projelerinin bir parçası olmakla beraber Kütahya Dumlupınar Üniversitesi özelinde de hayata geçirilebilecek projeleri ve hibe programlarını bizlerle paylaştılar. DPÜ yönetimi olarak üniversitemize, öğrencilerimize, kentimize ve ülkemize katkı sunacak her projenin destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Burada sözünü ettiğimiz projelerin hayata geçmesi DPÜ ile söz konusu iki firmamızın üniversite – sanayi iş birliğinde örnek bir birliktelik kurması anlamına gelecektir” diyerek ifade etti..