Eğitim
Giriş Tarihi : 21-08-2021 06:59   Güncelleme : 21-08-2021 06:59

Kütahya’da Aizanoi Kısa Film Festivali Coşkusu

Kütahya Valiliği himayelerinde Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve DPÜ’nün de paydaşlarından biri olduğu Aizanoi Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Kütahya’da Aizanoi Kısa Film Festivali Coşkusu

Kütahya Valiliği himayelerinde Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve DPÜ’nün de paydaşlarından biri olduğu Aizanoi Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

1. Aizanoi Kısa Film Festivali için ödül töreni düzenlendi.

Kütahya Valiliği himayelerinde Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından düzenlenen ve Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Çavdarhisar Kaymakamlığı, Çavdarhisar Belediyesi, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ve Sinema Genel Müdürlüğünün paydaşı olduğu festivalin ilk gününde film gösterimleri, konserler ve ödül töreni düzenlendi.

Aizanoi Antik Kenti’nde düzenlenen etkinliklere Kütahya Vali Vekili Mustafa Güney, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Çavdarhisar Kaymakamı Armağan Yazıcı, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, Kültür ve Turizm İl Müdürü Zekeriya Ünal, protokol üyeleri, davetliler ve çok vatandaşlar katıldı.

Festival kapsamında Aizanoi Antik Kenti’ndeki Zeus tapınağının altında protokol üyeleri ve basın için yapılan özel film gösterimi dünyada ilk kez bir antik kent tapınağında düzenlenen film gösterimi olarak kayıtlara geçti. Musa Göçmen Senforock Senfoni Orkestrası’nın verdiği konserle süren festival, düzenlenen ödül töreniyle devam etti.

Beş kategoride ödüller sahiplerini bulduğu törende seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda En İyi Kurmaca Film Ödülü ‘Hem Nefes’, En İyi Yerli Belgesel Ödülünü ‘Yaylacı’, En İyi Yabancı Kısa Film Ödülünü ‘2030’, Ahmet Uluçay Özel Ödülünü ‘Güzel Havalar’ ve İzlenmeye Değer Filmler Katogorisindeki Ödülünü ‘Çatlak’ isimli filmler alırken En İyi Komedyen Ödülünü ise ‘Metin Yıldız’ aldı. 

Ödül töreninin ardından Senforock Senfoni Orkestrası’nın verdiği konser gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.