Eğitim
Giriş Tarihi : 08-02-2022 13:07   Güncelleme : 08-02-2022 13:07

Kütahya Valiliği’nde Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Kütahya Valiliği’nde Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Kütahya Valiliği’nde Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerine huzurlu ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamı oluşturulması için Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.

Kütahya Valiliği Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla Batur ve KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu, üniversitelerin fiziki yapısı, öğrenci sayıları ve güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verdi. 

İlk yarıyılın güven ve huzur içerisinde tamamlanmasından memnuniyet duyduk. İkinci yarıyıl için de gerekli tüm tedbirler alındı. DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ve KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu ile emeği geçenlere teşekkür ederim. Öğrencilerin üniversite ve yurtları arasındaki ulaşımı güvenle tamamlayabilmeleri için DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi girişinde bulunan alt geçit ve bağlantı yolunun genişletilerek çift yönlü olarak trafiğe açıldı ve yolun karanlık bölümlerinin aydınlatması tamamlandı. 

580 KAMERAYLA TAKİP EDİLİYOR

İl merkezi ve ilçeler dahil üniversite yerleşkelerinin 580 güvenlik kamerasıyla 24 saat takip edildiğini belirten Vali Ali Çelik, İl Emniyet Müdürlüğünce, DPÜ ve KSBÜ’de görevli 156 güvenlik görevlisine hizmet içi eğitim verildiğini ve eğitimlerin yılda 2 defa tekrarlanacağını belirtti. Üniversite yerleşkesi ve çevresinde ilk yarıyılda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını dile getiren Vali Çelik, ikinci yarıyılda güvenlik ve huzurun devamlılığının sağlanması için devriye ekip sayısı, üniversiteler ve emniyet müdürlüğü arasındaki iş birliğinin artırılacağını kaydetti.

Vali Çelik sözlerini şu sözlerle tamamladı:

Son olarak öğrencilerin ulaşımda sorun yaşamaması için, DPÜ Güvenlik Şube Müdürlüğü, Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanlığı ile koordineli çalışmalar sürdürülecek, Üniversite yerleşkesinde bulunan sahipsiz sokak hayvanlarının nüfusunun kontrol altına alınması için İl Özel İdaresince kısırlaştırma çalışmaları devem edecektir. Hayvanların zorlu kış şartlarında aç kalmamaları için yine Özel İdare tarafından mama desteğinde bulunulacaktır.