Sağlık
Giriş Tarihi : 22-02-2022 23:32   Güncelleme : 22-02-2022 23:32

KADIN GİRİŞİMCİLER SİMAV’DA BULUŞTU

KADIN GİRİŞİMCİLER SİMAV’DA BULUŞTU

KADIN GİRİŞİMCİLER SİMAV’DA BULUŞTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu, Kütahya’nın Simav ilçesinde buluştu. TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri arasında, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinden (KSBÜ) Doç. Dr. Sultan Güçlü de bulunuyor.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Gülseli Özen, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Vekili Semra Sarıışık Tozaraydın ve Simav Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sibel Aktan’ın da yer aldığı program, Simav Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Belediye Başkanı Adil Biçer ile birlikte ‘Kazcıoğlu Industrial Solutions’ şirketinin gezilmesiyle başlandı.

Burada, tesislerde yapılan üretimler hakkında Genel Müdür İsmet Kazcıoğlu, Fabrika Müdürü Serhat Yaldız ve Onursal Başkan Şeref Kazcıoğlu tarafından bilgiler aktarıldı.

KSBÜ’den Öğr. Gör. Özge Sakarya Çınkı ve Öğr. Gör. Lütfiye Parlak’ın da destek olduğu ‘Simav Kestanesi Kadın ve Engelli İstihdamına Kapı Açıyor’ isimli projenin hayata geçtiği tesis de incelendi. Öğretim görevlileri üretilen kozmetik ürünlerini tanıttı.

Organizasyon, Simav Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğündeki Simav Kadın Girişimciler Kurulunun ev sahipliğinde düzenlendi.