Sağlık
Giriş Tarihi : 17-11-2021 13:17   Güncelleme : 17-11-2021 13:17

HİSARLI AHMET SEMPOZYUMU KSBÜ’DE

HİSARLI AHMET SEMPOZYUMU KSBÜ’DE

HİSARLI AHMET SEMPOZYUMU KSBÜ’DE

2022 yılında “Müzik ve İklim” teması ile düzenlenecek olan 12. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu ile ilgili son bilgileri alan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Ev sahipliği yapmaktan gurur duyacağız.” dedi.

9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında üniversitemizde düzenlenecek olan sempozyumun son bilgileri hakkında Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal Altınsoy, Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen, Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Lilian Tonella Tüzün ile Doç. Dr. Duygu Kahraman, Rektör Prof. Dr. Kavuncu’ya bilgilendirmelerde bulundular.

“DÜNYA KÜLTÜRÜNE YAYILARAK, IŞIK TUTMASI TEMENNİMİZDİR”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuvarı ile Kütahya Güzel Sanatlar Derneği iş birliğinde gerçekleşecek olan sempozyumla ilgili görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Kavuncu şunları söyledi: “Ev sahipliği yapmaktan gurur duyacağımız Hisarlı Ahmet Sempozyumu ile ilgili hocalarımız bilgi verdiler. Çok güzel ve değişik projeler var. Ümit ediyoruz ki, öncelikle Kütahya’daki sanat ruhunu yaşatır, yerel değerlerimizi de en iyi şekilde tanıtırız. Aynı zamanda bunun dünya kültürüne yayılarak, ışık tutması temennimizdir. Çok önemli bir değerimiz Hisarlı Ahmet. Yine Kütahyalı olmasından gurur duyduğumuz büyük sanatçılarımızdan. Düzenlenecek etkinlikten dolayı mutluluk duyuyoruz.”