Eğitim
Giriş Tarihi : 01-01-2022 00:15   Güncelleme : 01-01-2022 00:15

Genel Sekreterimiz Miktat Bektaş İçin Veda Yemeği

Genel Sekreterimiz Miktat Bektaş İçin Veda Yemeği

Genel Sekreterimiz Miktat Bektaş İçin Veda Yemeği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Genel Sekreterliği görevinden emeklilik nedeniyle ayrılacak olan Miktat Bektaş için Evliya Çelebi Yerleşkemizde veda yemeği düzenlendi.

DPÜ Genel Sekreteri Miktat Bektaş için veda yemeği düzenlendi.

Evliya Çelebi Yerleşkemizdeki Saklıgöl’de düzenlenen veda yemeğine Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez, Prof. Dr. Atilla Batur, dekanlarımız, müdürlerimiz, daire başkanlarımız, Genel Sekreterimiz Miktat Bektaş, Genel Sekreter Yardımcımız Yusuf Çetin ve idari personellerimiz katıldı.

1993 yılından bu yana Üniversitemizde görev yapan  ve bu süre içinde fakülte sekreterliği, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkan Vekilliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı gibi farklı makamlarda üniversitemize hizmet eden Miktat Bektaş için bir teşekkür konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, “Üniversitemize 29 yıl boyunca hizmet vermiş ve DPÜ tarihinin neredeyse tamamına tanıklık etmiş Miktat Bektaş’a verdiği hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, kendisine sağlıklı ve huzurlu bir emeklilik yaşamı diliyoruz” dedi.

Yemeğin ardından düzenlenen törende Prof.

Kâzım Uysal, üniversitemiz adına hazırlatılan plaket ve çini vazoyu Miktat Bektaş’a hediye etti.

GENEL SEKRETER BEKTAŞ PERSONELLERİMİZLE VEDALAŞTI

Öte yandan Miktat Bektaş, çevrim içi ortamda hazırlanan toplantıda üniversite personellerimizle de vedalaştı.

Toplantıda ilk olarak Tüm katılımcıları selamlayan Miktat Bektaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Ben görev yaptığım dönemde resmî yazışmalara çok önem verdim. Devletimizin başındaki Cumhurbaşkanlığı buna çok önem verdi. Bir yönetmelik çıkardı. Sesli videolarını yayınladı. En ince ayrıntısına kadar bu yönetmeliğin uygulanmasını istedi. Ben bu konuda çok hassas davrandım. Belli bir noktaya geldik. Ben arkadaşlarıma bu konuda teşekkür ediyorum. Sözler unutulabilir ama ifadeler kalıcıdır. Bir resmî yazı öğrencinin karnesi gibidir, gittiği yeri temsil eder. Başlattığımız bu uygulama arkadaşlarımızın özverileriyle devam eder diye düşünüyorum. 

Öte yandan akademik ve idari personeller arasında eşit muamele olması gerekir. Daha önce bununla ilgili sıkıntılar yaşadık. Kul hakkıyla bizim karşılaşmamız lazım.

Akademik ve idari personel konusunun ele alınıp uyum sürecinin ve birlik beraberlik sürecinin sorgulanmasının ihtiyaç olduğu kanaatindeyim. Birlikte çalıştığımız akademik ve idari personellere de teşekkürlerimi sunuyorum. Kendileriyle çok uyumlu çalıştığımızı düşünüyorum. Akademik personelinin görevleri ayrı, idari personellerin görevleri ayrı.

“MAAŞIMIZDA YAPTIĞIMIZ TASARRUFU DEVLET MALINDA DA YAPMALIYIZ”

Yaptığımız tüm işlemleri mevzuata uygun yaparsak, şahsımız, amirlerimiz ve üniversitemiz hiçbir sıkıntı çekmez. Mevzuatı iyi okuyup iyi anlamamız gerekiyor. Devletimiz şu anda ciddi bir sınavdan geçiyor. Bizim her birimizin personellerimizi uyarmamız gerekiyor. Yapacağımız ufak bir tasarrufun bile ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz. Kendi maaşımızı nasıl tasarruf ediyor kullanıyorsak, devlet malını da bu şekilde tasarruf ederek kullanmalıyız. Yöneticilerin önce planlama yapması, sonra bunu organize etmesi ve yönetmesi, daha sonra da kontrol etmesi, aynı zamanda da adaletli olması gerekir. 

Bu uzun süreç içerisinde bilerek veya bilmeyerek kalbini kırdığım herkesten helallik diliyor, tüm maddi ve manevi haklarımı helal ediyorum.

PROF.

UYSAL: KURUMLARDA EŞİTLİK İLKESİNİN UYGULANMASI ÇOK ÖNEMLİ

Bektaş’ın ardından konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ise Bektaş’ın açıklamalarına destek vererek duygularını şu sözlerle dile getirdi:

Miktat Bektaş Bey üniversitemizin ilk çalışanlarından birisi. Eşitlik konusunun her yerde olduğu gibi kurumlarda da çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnsansa değerlidir, insansa eğer adil muamele görmesi lazım. Bunu tahsis edebilirsek memleketimizde dirlik olur. Bunu tahsis edemezsek insanlar arasında çatışma artar. Çatışmanın olduğu yerde de verim olmaz. Adaletli ve eşit davranılırsa verimliliğin artacağını düşünüyorum. 

Bizim hakkımız Miktat Bey’e helal olsun. Hakları olanları da helalleşmek üzere bekliyoruz. Helalleşmeyi ahirete bırakmayalım diye düşünüyorum.

Toplantı, Üniversitemizin kurucu rektörü Prof. Dr. Ömer Rıza Akgün’ün Miktat Bektaş’ı kutladığı ve kendi döneminden deneyimlerini aktardığı konuşmasının ardından tüm katılımcıların Bektaş’ı tebrikleriyle sona erdi.

.