Eğitim
Giriş Tarihi : 17-02-2022 21:01   Güncelleme : 17-02-2022 21:01

ERBAB Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan’dan DPÜ’ye Ziyaret

ERBAB Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan’dan DPÜ’ye Ziyaret

ERBAB Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan’dan DPÜ’ye Ziyaret

Savunma ve otomotiv sanayimize hizmet veren ve DPÜ ile ortak projeler yürüten ERBAB Otomat Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Erdoğan, Üniversitemize yaptığı ziyarette Rektörümüzün konuğu oldu

Rektörümüz, ERBAB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Erdoğan’la bir araya geldi.

Rektörlük makamında gerçekleşen Rektörümüze, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. İsmet Çelik, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Nur Hoşgör ve Öğr. Gör. Deniz Kaptan ile MYO Sekreterimiz Ali Ayaz’ın da eşlik ettiği ziyarette ERBAB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Erdoğan, ISO 9001, ISO 16949, NATO Tesis Güvenlik ve Millî Savunma Bakanlığı Millî Tesis Güvenlik Belgelerine sahip olduklarını açıklayarak, tasarım ve üretim faaliyetlerinde son yıllarda malzeme konuları başta olmak üzere savunma ve havacılık sektörüne hizmet verdiklerini belirtti. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile yaptıkları çalışmalarına ve üniversite-sanayi iş birliğine büyük önem verdiklerini ifade eden Erdoğan, yaptıkları proje çalışmalarında her zaman DPÜ Mühendislik Fakültesi ile iş birliği içinde olduklarını ve bu iş birliğinin artacağını belirtti.

Genel Müdür Erdoğan ayrıca çalışmalarına desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Müdürümüz Prof. Dr. İsmet Çelik’e teşekkürlerini ifade etti.

İKİ FARKLI PROJEYE DPÜ KATKISI

Erdoğan’ın ardından Prof. Dr. İsmet Çelik ve ERBAB Proje ekibinden Makine Mühendisi Hakan Çelik, üniversitemizin iş birliği ile yaptıkları projeler ile ilgili olarak Rektörümüzü bilgilendirdi. DPÜ – TAI – TUSAŞ – ERBAB ortaklığıyla yürütülen ER FLEX malzemenin hava açlarında kullanılabilirliğiyle ilgili araştırma projelerine değinen Hakan Çelik, Türk havacılık ve uzay sanayisine destek verdiklerini kaydetti. Bir diğer bir savunma projesi olan DPÜ – TÜBİTAK – ERBAB projeleri hakkında bilgiler veren Prof. Dr. İsmet Çelik ise aynı ER FLEX malzemelerinin taşıtların tampon bölgelerinde kullanılarak çarpışma anındaki darbe etkisinin azaltılması konularında çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Prof. Dr. Uysal, ERBAB Otomat Firması ile üniversitemizin yaptıkları ortak çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için yapılan çalışmaların önemini vurguladılar. Teknolojik gelişmelerin ve üretimin ülkelerin geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayan Rektör Uysal, bu alanlarda yapılan çalışmaların Kurtuluş Savaşı’nda yapılan mücadelelerimiz kadar önemli olduğunu belirterek ziyaretlerinden dolayı ERBAB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Erdoğan’a ve beraberindeki heyete teşekkür etti.