Kütahya Haber
HV
05 ARALIK Pazartesi 05:27

DPÜ’de Anne Üniversitesi Projesi İkinci Kez Başlıyor

DP

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 17:40   Güncelleme : 18-10-2022 17:40
DPÜ’de Anne Üniversitesi Projesi İkinci Kez Başlıyor

DPÜ Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezimizin eş güdümünde bu yıl hayata geçen ve büyük ilgi gören 5 haftalık Anne Üniversitesi etkinliği, ’Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor’ adıyla ikinci kez düzenlenecek.

DPÜ’de Anne Üniversitesi projesinin ikincisi “Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor” adıyla gerçekleştirilecek.

Üniversitemizin Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkeziyle (DPÜ ATHUM) Teknoloji Transfer Ofisi (DPÜ TTO) iş birliğinde hayata geçecek proje, uzun süredir sıralardan uzak kalmış ancak kendini geliştirme ve öğrenmeye açık annelere üniversite ortamında eğitim alma fırsatı sunmayı amaçlıyor. Başvuruların 18 – 24 Ekim tarihlerinde yapılacağı projeye 50-65 yaş aralığında bulunan ve Kütahya ilinde ikamet eden gönüllü anneler başvurabilecek. Üniversitemizin ana sayfasından ulaşılabilecek form üzerinden başvuru yapılabilecek projeye ilişkin sorular ise athum@dpu.edu.tr adresinden DPÜ ATHUM’a iletilebilecek.

 

DOÇ. DR. TÜLÜBAŞ: BİLGE ANNELERİMİZİN DENEYİMLERİNE YENİLERİNİ KATMAK İSTİYORUZ

Projeyle ilgili bilgiler veren DPÜ ATHUM Müdürü Doç. Dr. Tijen Tülübaş, yakında başlayacak proje ile ilgili şunları ifade etti:

‘Geçtiğimiz bahar döneminde gerçekleştirdiğimiz ‘Anne Üniversitesi’ kapsamında Kütahya’da ikamet eden annelere üniversitemizin kapılarını açmanın mutluluğunu yaşadık. Projenin hem üniversitemizin hem de annelerimizin gündelik rutinlerinin dışına çıkarak farklı bir etkileşim ve deneyim yaşamasına ve toplumla daha güçlü ilişkiler geliştirmemize önemli katkılar sunduğunu gözlemledik. Bu nedenle farklı yaş gruplarından ve farklı ihtiyaçları bulunan annelere yönelik benzer projeleri devam ettirme kararı aldık. ‘Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor’ projemiz kapsamında, bu sefer 50-65 yaş aralığındaki annelerle buluşmayı, onların yaşam deneyimlerini üniversitemizle buluştururken projemizdeki etkinliklerle de annelerimizin yaşam deneyimlerine yenilerini katmayı istiyoruz” dedi.

PROF. DR. ÖZ: ANNELERİMİZİ EĞLENEREK ÖĞRENECEKLERİ BİR PRORAM BEKLİYOR

Projenin paydaşı olan DPÜ TTO Koordinatörü Prof. Dr. Ersan Öz ise şöyle konuştu:

İçlerinde eğitim aşkı sönmemiş fedakâr annelerimizin yaptıkları tatlı yemeklerde bizim de tuzumuz olsun istedik ve DPÜ ATHUM ile yola revan olduk. Bilge annelerimizi eğlenerek öğrenecekleri bir program bekliyor.

İLK DERS 26 EKİM’DE REKTÖRÜMÜZ TARAFINDAN VERİLECEK

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın vereceği ilk ders ile 26 Ekim’de başlayacak olan ‘Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor’ projesinin diğer haftalarında ise katılımcılara üniversitemizin akademisyenleri tarafından afet yönetimi, zaman yönetimi, yaşam döngüsü içinde maneviyat, sosyal medya ve bilgi güvenliği farkındalığı konularında dersler verilecek. Proje kapsamında ayrıca Güzel Sanatlar Fakültemizin Takı Atölyesi’nde takı tasarım eğitimi ve etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor projesi, 30 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek Akademik Kapanış ve Sertifika Töreni ile sona erecek.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi