Eğitim
Giriş Tarihi : 11-12-2021 04:16   Güncelleme : 11-12-2021 04:16

DPÜ Ukrayna Projelerini Fahri Konsoloslukla Paylaştı

DPÜ Ukrayna Projelerini Fahri Konsoloslukla Paylaştı

DPÜ Ukrayna Projelerini Fahri Konsoloslukla Paylaştı

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve beraberindeki heyet, Ukrayna Fahri Konsolosluğuna atanan NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral’a tebrik ziyaretinde bulundu.

DPÜ’nün Ukrayna projeleri, Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral’la paylaşıldı.

Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral’ı yeni görevini kutlamak için ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ile Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Merkezi (DPÜ ULMER) Müdürümüz Muhammet Yunus Şişman’ın yer aldığı üniversite heyetimiz, görüşmede DPÜ’nün geçmişte Ukrayna üniversiteleriyle ilgili yürüttüğü çok sayıda çalışmayı da Fahri Konsolos Erkan Güral’a aktarma olanağı buldu.

Prof. Dr. Hasan Göçmez, DPÜ ve Ukrayna İlişkilerini anlatan ve ayrıca Üniversitemiz ile Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden Igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi arasında planlanan projelerin ayrıntılarını içeren sunumu Fahri Konsolos Erkan Güral’la paylaştı. 

HEYETİMİZ ZİYARETTEN DUYDUĞU MEMNUNİYETİ DİLE GETİRDİ

Ziyaretle ilgili görüş bildiren Prof. Dr. Kâzım Uysal, DPÜ adına verimli bir toplantı olduğunu kaydederek Erkan Güral’ın şehrimizin ve üniversitemizin uluslararasılaşması yolundaki çalışmalar açısından önemli bir vazife üstlendiğini ifade etti.

Prof. Dr. Hasan Göçmez, DPÜ adına çok önemli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyerek Üniversite heyetimizin görüş alışverişinde bulunduğu projelerin kısa sürede hayata geçmesi için yol haritasını belirlediklerini ifade etti.

DPÜ ULMER Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Yunus Şişman ise DPÜ’nün Ukrayna’daki bir çok üniversiteyle uzun süreli iş birliği çalışmalarının içerisinde olduğunu hatırlatarak Güral’ın fahri konsolosluğunun üniversitemiz ve şehrimiz adına önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.