Eğitim
Giriş Tarihi : 19-08-2021 00:41   Güncelleme : 19-08-2021 00:41

DPÜ Heyetinden Gediz TSO Ziyareti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof

DPÜ Heyetinden Gediz TSO Ziyareti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ve beraberindeki heyet Gediz Ticaret ve Sanayi Odasının (Gediz TSO) yöneticileriyle düzenlenen toplantıya katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Gediz Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulundu. 

Gediz TSO binasında düzenlenen toplantıda Rektörümüze İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran ile Kütahya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz eşlik etti. Burada Gediz TSO Başkanı Vedat Öztürk ve yönetim kurulu tarafından karşılanan DPÜ heyetine Gediz’de ticari ve sınai faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Aynı zamanda Kütahya Teknokent Yönetici A.Ş.’nin ortaklarından olan Gediz TSO’nun yönetim kuruluna, Prof. Dr. Ersan Öz tarafından çeşitli konularda bilgilendirme yapıldıktan sonra toplantının son bölümünde karşılıklı iş birliklerinin nasıl düzenleneceği ve Teknokent’te geleceğe dair neler yapılabileceği üzerine görüş alış verişinde bulunuldu.

Toplantıların ardından değerlendirmelerde bulunan Dekanımız Prof. Dr. Cengiz Duran ise, fakültemizde iş dünyasına yarar sağlayabilecek yetkin akademik bir insan kaynağı olduğu ve bunun karşılıklı etkileşimlerle her iki paydaşın da kazanabileceği çalışmaların önünü açabileceğine işaret etti.

Toplantı karşılıklı hediye sunumu ile sona erdi.