Eğitim
Giriş Tarihi : 01-01-2022 00:15   Güncelleme : 01-01-2022 00:15

DPÜ GSF Öğrencilerimizden Karma Sergi

DPÜ GSF Öğrencilerimizden Karma Sergi

DPÜ GSF Öğrencilerimizden Karma Sergi

DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerimizin Öğr. Gör. Hüseyin Ermumcu ve Arş. Gör. Dr. Resul Ay tarafından yürütülen Grafik Tasarıma Giriş dersleri kapsamında uygulaması yapılan çalışmalarından oluşan Öğrenci Karma Sergisi, Hüseyin Yüce Salonu Önü Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültemizde Grafik Tasarıma Giriş dersleri kapsamında uygulaması yapılan çalışmalardan oluşan Öğrenci Karma Sergisi düzenlendi.

Fakültemizin Fakültesi Hüseyin Yüce Salonu Önü Fuaye Alanı’nda açılan sergide Öğr. Gör. Hüseyin Ermumcu ve Arş. Gör. Dr. Resul Ay tarafından yürütülen Grafik Tasarıma Giriş dersleri kapsamında öğrencilerimizin uygulama yaptıkları çalışmalardan oluşan eserleri yer aldı. Sergiye akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük bir ilgi gösterdiler. 

Serginin açılışında konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, Öğr. Gör. Ermumcu ve Arş. Gör. Dr. Ay ile öğrenclerimizi kutlayarak “Emeklerinize sağlık. Öğrenmenin en iyi yollarından da biri de uygulamalı derslerde yaptığınız çalışmalarınızın sergilendiği bu tür etkinliklerdir.

Bunu belki şimdi fark etmeyeceksiniz ama ileri dönemlerde çok şey fark edeceksiniz. Siz bu sergi ile bunun ilk adımını atmış oldunuz. Umarım sizler de ödüller alır, kişisel sergiler açarsınız. Kendinizi daha fazla geliştirirsiniz. Ben tekrardan bu etkinliği tertip eden hem Hüseyin Ermumcu, hem de Resul Ay hocamızı ve hepinizi canıgönülden tebrik ediyorum” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Hüseyin Ermumcu ise konuşmasında  Sergimize hepiniz hoş geldiniz. Sergimizde yaklaşık 170 çalışma yer almaktadır. Bu uygulamalar, grafik anlatım dilinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olan yeniden biçimlendirmeye yönelik çözümlemeler üzerinde kurgulandı ve bunlara bağlı olarak grafik tasarım ürünleri olarak sergimizde sizlerin beğenisine sunuldu. Bu bağlamda çalışmaları ile sergimize katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.   

Arş. Gör. Dr. Resul Ay ise sergi hakkında ayrıntılar vererek “Grafik Tasarıma giriş dersi için öncelikle vize sınavlarına kadar olan 5 haftalık süreçte herhangi bir objenin fotoğrafını kullanarak basit müdahaleler ile objeyi farklı anlamlar kazandırmıştık.

Basın ilanları uluslararası reklam ajanslarında 4-5 kişilik bir ekibin bir araya gelerek hazırladığı ticari görsel iletişim ürünleri iken, öğrencilerimiz bu çalışmaları bireysel olarak hazırlayabildiler. Bu özveri ve emeklerinden dolayı tüm öğrencilerimize ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Sergi hakkında düşüncelerini paylaşan Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ikinci sınıf öğrencilerimizden Gamze Kaygısız “Yapmış olduğumuz tasarımlarımızda basit şeylerden yola çıkarak etkili fikirler ortaya koyduk. Bu süreçte de hocalarımızın desteklerini çok gördük. En ufak takıldığımız yerde sorduğumuzda bile geri dönüş sağladılar. Her sorduğumuz sorunun yanıtını aldık. Bu sayede tasarımlarımızın çözümleme aşamasında nereden nasıl bakmamız gerektiğini de öğrenmiş olduk. Bu yüzden tasarım bilincimizin geliştiğini ve daha da gelişebileceğimizi düşünüyorum. Çünkü bizler, iyi hocalara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Levent Mercin, akademisyen ve misafirler, öğrencilerin hazırlamış olduğu çalışmaları incelediler.

.