Eğitim
Giriş Tarihi : 08-12-2021 16:23   Güncelleme : 08-12-2021 16:23

DPÜ’de Türkiye’de Uluslararası Öğrenci Olmak Paneli

DPÜ’de Türkiye’de Uluslararası Öğrenci Olmak Paneli

DPÜ’de Türkiye’de Uluslararası Öğrenci Olmak Paneli

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (DPÜ ULMER) tarafından uluslararası öğrencilere yönelik Türkiye’de Uluslararası Öğrenci Olmak başlıklı panel düzenlendi.

DPÜ’de Türkiye’de Uluslararası Öğrenci Olmak Paneli düzenlendi.

İslami İlimler Fakültemizin Konferans Salonu’nda düzenlenen panele akademik ve idari personelimizin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı. Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Han’ın yaptığı panelde DPÜ ULMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M. Yunus Şişman üniversitemizdeki uluslararası öğrenci sayılarına yönelik istatistikleri paylaşarak üniversitemizin uluslararası öğrencilere yönelik sunduğu imkânlar ve fırsatlardan bahsetti. Uluslararası öğrencilerin ülkemizde ve üniversitemizde misafir olduklarını vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Şişman, öğrencilerin üniversitemizdeki yaşamlarını kolaylaştırmak adına her türlü olanağın seferber edildiğini ifade etti.

Panelistlerden Afganistan uyruklu Dr. Naqibullah İbrahimi, ülkemizdeki ve üniversitemizdeki öğrencilik tecrübelerini paylaşarak kendi geldiği dönemde birçok sorun yaşadığını ancak bugün DPÜ ULMER’in çalışmalarıyla büyük oranda bu tür sorunların çözüldüğünü ifade etti. Dr. İbrahimi, mezuniyet sonrası uluslararası öğrenciler için iş olanaklarından da söz etti.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu panelist Abdoul Karim Kasango ise ülkemizdeki öğrencilik anılarını ve tecrübelerini yaptığı bir akademik çalışma sonuçlarına dayanarak anlattı ve uluslararası öğrencilere Türkiye’deki yaşamlarını kolaylaştıracak önerilerde bulundu.

Panel, hediye sunumu ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.