Eğitim
Giriş Tarihi : 08-02-2022 22:39   Güncelleme : 08-02-2022 22:39

DPÜ AFAMER Servis Aracı Şoförü Sınavları Yapacak

DPÜ AFAMER Servis Aracı Şoförü Sınavları Yapacak

DPÜ AFAMER Servis Aracı Şoförü Sınavları Yapacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz (DPÜ AFAMER) bünyesinde kurulan ve Türk Akreditasyon Kurumu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olarak tanınan Personel Belgelendirme Birimi (AFAMERPER), Servis Aracı Şoförü sınavlarını yapmak üzere yetkilendirildi.

DPÜ AFAMER Personel Belgelendirme Birimi, Orman Üretim İşçisi ve Servis Aracı Şoförü sınavlarını yapmak üzere yetkilendirildi.

Merkezimizin Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Danış, Servis Aracı Şoförü sınavlarının Üniversitemizin Evliya Çelebi Yerleşkemizde gerçekleştirildiğini ve Personel Belgelendirme Birimi’nin Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olarak tanındığını hatırlatarak şunları söyledi:

Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre 3 Eylül 2021 tarihinden itibaren servis aracı kullananlar, Mesleki Yeterlilik Belgesini almak zorunda. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında yapılan anlaşmaya göre sınav ücretleri Hibe Programı kapsamında iade edilecek. Hibe bütçesinin sınırlı olmasından dolayı şoförlerimizin bu fırsattan yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıntılı bilgi almak veya başvuruda bulunmak isteyen şoförlerimizin Üniversitemizin Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde hizmet veren AFAMERPER’e bekliyoruz.