Sağlık
Giriş Tarihi : 17-12-2021 23:55   Güncelleme : 17-12-2021 23:55

ÇOCUKLARDAN BİLİME BÜYÜK ALKIŞ

ÇOCUKLARDAN BİLİME BÜYÜK ALKIŞ

ÇOCUKLARDAN BİLİME BÜYÜK ALKIŞ

Genç Kızılay tarafından ilköğretim öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak, sevdirmek ve üniversite kavramını yaşayarak öğrenme fırsatı sunmak amacıyla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ), “KSBÜ Çocuk Üniversitesi” programı düzenlendi. Bölcek İlkokulu öğrencileri üç gün boyunca hem eğlendi hem de bilimsel çalışmalara tanık oldular.

Programın son gününde, KSBÜ Çocuk Üniversitesi programına katılan Bölcek 4/A Sınıfı öğrencilerine diploma töreni yapıldı. Programa Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kızılay yetkilileri, KSBÜ ve DPÜ akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler ve davetliler katıldı.

Rektör Kavuncu törende gerçekleştirdiği konuşmada, “Kütahya’nın yıldızı Bölcek 4/A Sınıfı. Bugün çok güzel bir gün. Diploma günü. Bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 gün boyunca çok eğlenceli vakit geçirdik. Sizlerin sesi okulumuza çok iyi geldi. Sizler bizim için deniz yıldızısınız. Geleceğimizin ışıkları çocuklarımız, burada en çok iyilik yapmanın zevkini öğrendiniz. Eğer iyilik yaparsanız, her yönüyle sağlıklı olursunuz. Bir diğer taraftan bilimin zevkine vardınız. Bir de üniversitenin nasıl bir yer olduğunu gördünüz. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var. Buralarda ileride siz olacaksınız. KSBÜ Genç Kızılay Topluluğuna teşekkür ediyorum. En başından beri her kademede etkili oldular.” dedi.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu’nun, “Eğitiminiz KSBÜ’de devam etsin mi?” sorusuna öğrencilerden büyük alkış gelerek, “Evet” diye cevaplandı

Türk Kızılay Akademi Başkanı Alpaslan Durmuş ve Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin yaptıkları konuşmalarda organizasyondan dolayı KSBÜ akademik ve idari personel ile birlikte öğrencilerine teşekkür ederek, en yakın zamanda tekrar bir araya gelmek istediklerini belirttiler.

Programın sonunda öğrencilere diplomaları takdim edildi.