Sağlık
Giriş Tarihi : 21-12-2021 21:22   Güncelleme : 21-12-2021 21:22

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE DESTEK

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE DESTEK

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE DESTEK

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay, Başkent Üniversitesinde engelliler için uygulanması planlanan bir dizi projenin faaliyete geçme konusunda destek oldu.

Altınay, KSBÜ’de uyarladığı engelsiz kütüphane ve Engelli Öğrenci Birimi web sayfasını insan sesiyle kolaylaştırma çalışması ayrıca daha önce projelendirdiği kampüs içi görme engellilere yönelik geliştirilmiş navigasyon uygulamalarında kullanılmak üzere haritalandırılma- ve e-kütüphane çalışmaları hakkında Başkent Üniversitesinde tecrübelerini paylaşarak, kurulumunda destek oldu.

Başkent Üniversitesi için yapılacak çalışmaları ortaklaşa yürüten KSBÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay ve Akdeniz Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Yardımcı Teknolojiler Sorumlusu Sarper Arıkan; Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Abdülkadir Varoğlu, FTR Başkanı Prof. Dr. Hayri Baran Yosmaoğlu, SKS Daire Başkanı İknur ÖZEN ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nermin Gül’e bilgilendirme yaptılar.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Abdülkadir Varoğlu, Koordinatör Altınay’a desteklerinden dolayı “Teşekkür Belgesi” takdim etti.