Gündem
Giriş Tarihi : 02-12-2021 19:10   Güncelleme : 02-12-2021 19:10

BAŞKAN IŞIK ÇOCUKLARLA BİR ARADA – T.C. Kütahya Belediyesi

BAŞKAN IŞIK ÇOCUKLARLA BİR ARADA - T.C. Kütahya Belediyesi

BAŞKAN IŞIK ÇOCUKLARLA BİR ARADA – T.C. Kütahya Belediyesi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi Sıtkı Olçar Çini Müzesinde çiniden kitap ayracı yapan Çinikent Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile bir araya geldi ve onlarla birlikte kitap ayracı yaptı.
Sıtkı Olçar’ın sanat yolundan başarı ile giden Nida Olçar, babası Olçar gibi sosyal sorumluluk projelerinde de aldığı mirası devam ettiriyor. Nida Olçar Kütahya Özel Eğitim Okulu öğrencilerini Kütahya Belediyesi Sıtkı Olçar Çini Müzesinde ağırlayarak, farklı bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ta yer alarak öğrencilerle birlikte oldu.
Çiniden kitap ayracı yapan çocuklar önce kitap ayracının üzerinde bulunan çinileri Başkan Işık ve çini sanatçısı Olçar ile birlikte boyadılar. Boyadıkları çinileri kitap ayraçlarına yapıştıran çocuklar, kendilerini yalnız bırakmayan Başkan Işık’a teşekkür etti.
Başkan Işık, Çinikent Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilere başarılar diledi. Belediyenin her zaman öğrencilerin yanında olduğunu hatırlatan Başkan Işık, Nida Olçar’a da etkinlik için teşekkür etti.