Gündem
Giriş Tarihi : 09-12-2021 12:09   Güncelleme : 09-12-2021 12:09

BAŞKAN IŞIK BÜYÜKELÇİ VASLY BODNAR’I AĞIRLADI – T.C. Kütahya Belediyesi

BAŞKAN IŞIK BÜYÜKELÇİ VASLY BODNAR’I AĞIRLADI - T.C. Kütahya Belediyesi

BAŞKAN IŞIK BÜYÜKELÇİ VASLY BODNAR’I AĞIRLADI – T.C. Kütahya Belediyesi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Büyükelçi Bodnar ve beraberinde Ukrayna Ankara Büyükelçiliği başkatibi Andrii Bilyk, Ukrayna Kütahya-Eskişehir-Ayfonkarahisar Fahri Konsolosu Erkan Güral’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Fahri konsolosluk görevine atanan Erkan Güral ile birlikte artık iki ülkenin iş birlikteliklerinin daha verimli bir hale geleceğine inandığını ifade etti. Başkan Işık, “Ukrayna ile birçok alanda iş birliğinin artarak devam edeceği inancındayım. Ziyaretiniz bizleri mutlu etti. Kütahya tarımdan sanayiye kadar potansiyeli yüksek bir il. Ukrayna ile iş birliğimizin Sayın Fahri Konsolosumuz Erkan Güral ve sizlerin de gayretleri ile gelişeceğini umuyorum” dedi.
Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar Kütahya’da olmaktan mutlu olduğunu ifade ettiği açıklamasında, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a misafirperverliği için teşekkür etti.