Sağlık
Giriş Tarihi : 10-11-2021 16:27   Güncelleme : 10-11-2021 16:27

ATA’MIZ SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

ATA’MIZ SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

ATA’MIZ SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

Saat 9’u 5 geçe tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) ve Kütahya’da Atatürk saygı ve minnetle anıldı.

KSBÜ– Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk vefatının 83’üncü yılı dolayısıyla, KSBÜ ve Kütahya’da anıldı. Farklı kurumlarda gerçekleşen törenler, Atatürk Anıtı’na protokol tarafından çelenk sunumu ile başladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, T.C. Kütahya Valiliğinin düzenlediği anma programına katıldı. Saat 9’u 5 geçe tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da sessizlik hakimdi. Sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Atatürk saygı ve minnetle anıldı. Rektör Kavuncu, “Aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Eserleri ve emanetlerini sonsuza kadar koruyacağız.” dedi.

KSBÜ‘de gerçekleşen törende, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders konuşma yaparak, Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerlerin önemini vurguladı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Ali Güral Lisesi öğrencilerinin düzenlediği sanatsal çalışmalar, Kütahya protokolü ve davetlilere sunuldu.