Sağlık
Giriş Tarihi : 23-08-2021 15:27   Güncelleme : 23-08-2021 15:27

“AİZANOİ KISA FİLM FESTİVALİ DÜNYA İÇİN BİR TANITIM”

Kütahya Valiliği himayelerinde, Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı (ASİFSAD) Derneği tarafından düzenlenen Aizanoi Kısa Film Festivali’nin ikinci gününde sinemaseverler Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) buluştu

“AİZANOİ KISA FİLM FESTİVALİ DÜNYA İÇİN BİR TANITIM”

Kütahya Valiliği himayelerinde, Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı (ASİFSAD) Derneği tarafından düzenlenen Aizanoi Kısa Film Festivali’nin ikinci gününde sinemaseverler Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) buluştu. Rektör Kavuncu festival ile ilgili, “Aizanoi Kısa Film Festivali sadece Kütahya için bir tanıtım değil, tüm dünya için bir tanıtım.” dedi. 

#KSBÜKSBÜ Hekim Sinan Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, ASİFSAD üyeleri ve sinemaseverler katıldı. Program, profesyonel makyaj alanında uzmanlaşan Doç. Dr. Sevtap Aytuğ’un “Yeşilşam’da Makyaj” konulu söyleşisiyle başladı. Ardından “En İyi Yerli Belgesel” kategorisinde ödül alan “Çay Var İçersen” ve “Duende” belgeselleri gösterildi. 

“CESUR BİR BAŞLANGIÇ YAPTINIZ” 

KSBÜ‘nün de katkı sağladığı festival ile ilgili Rektör Kavuncu, “Aizanoi Kısa Film Festivali sadece Kütahya için bir tanıtım değil, tüm dünya için bir tanıtım. Gelecek yıllarda da devam edecek bu festival için bir süre sonra zannediyorum ki dünya değerleri bu isimle birlikte yan yana olmak adına sizinle bir araya gelebilme çabasını göstereceklerdir. Ben bundan çok eminim Bir yerden cesur bir başlangıç yaptınız. Buralara getirdiniz. Bu cesaretle birlikte yolunuzdan hiç dönmeyin, aynen yürüyün diyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diye konuştu. 

Programın sonunda Rektör Kavuncu, ASİFSAD Yön. Kur. Bşk. Bülent Cebeci, Yön. Kur. Bşk. Yrd. Öğr. Gör Ahmet Sunal, Yön. Kur. Üyeleri Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal ve Doç. Dr. Orhan Özatik; Yeşilçam’da Makyaj” üzerine sunum yapan Doç. Aytuğ ve dereceye giren belgesellerin yönetmenleri Mevlüt Karabulut ve Cihan Emre Zengin’e hediye takdiminde bulundular.